Bestyrelsen

Formand
Erik Faarup
Stjærvej 31, Søballe
8660 Skanderborg
Tlf. 8695 0255
faarup@kennelfaarup.dk
Næstformand,
Udstillingsansvarlig

Dorthe Eriksen
Hedevej 6
Ll. Herskind, 8464 Galten
Tlf. 2071 4349
kawidos@gmail.com

Kasserer
Gurli Nielsen
Dagmarvej 18, Snejbjerg
7400 Herning
Tlf. 2145 3475
chgj234@gmail.com
Sekretær
Henriette Saffron
Frøstrupvej 240, 6855  Outrup
Tlf. 2483 4140
hs@sessileoaks.dk
Bestyrelsesmedlem
Louise B. Poulsen
Lynghøjvej 8
8544 Mørke
balsau@corgi.dk
Tlf. 2814 8322
  1. suppleant
Henrik Skov
Vejlevej 69
8800 Viborg
henrik@picture-it.dk
Tlf. 4015 2195
KLUBKONTO, KONTINGENTER m.m.
Nordea kontonr. 2275-5905 551 274
SWIFT: NDEADKKK
IBAN nr. DK6020005905551274

  2. suppleant
Henriette Håkansson
Kignæshaven 16
3630 Jægerspris
henriette.haakansson@gmail.com
Tlf. 2161 8171

Næste bestyrelsesmøde: 7. september 2018.

Udvalgsmedlemmer

Aktivitetsudvalg
Louise B. Poulsen (vest), balsau@corgi.dk, tlf.: 28 14 83 22
Britta Schaadt (øst), schaadt@dlgtele.dk, tlf.: 59 43 80 20 / 30 62 24 75
Henriette Vistrup (øst), vistruphus@gmail.com, tlf.: 26 20 08 20
Henriette Håkansson (øst), henriette.haakansson@gmail.com, tlf. 2161 8171
Dorthe Eriksen (vest), kawidos@gmail.com, tlf.: 20 71 43 49
Hanne Strøm Larsen (vest), hannel656@gmail.com, tlf: 28 18 38 64
Henrik Skov (vest), henrik@picture-it.dk, tlf. 2215 0605

Udstillingsudvalg
Erik Faarup, faarup@kennelfaarup.dk, tlf.: 86 95 02 55
Dorthe Eriksen, kawidos@gmail.com, tlf.: 20 71 43 49
Gurli Nielsen, chgj234@gmail.com, tlf.: 21 45 34 75
Henriette Saffron, corgi@cardis.dk, tlf.: 24 83 41 40
Camilla Nielsen, camilla1310@hotmail.com, tlf.: 29 65 34 30
Louise B. Poulsen, balsau@corgi.dk, tlf.: 28 14 83 22
Flemming Thisted, flemming.thisted@skolekom.dk, tlf.: 40 15 21 95

Etik- og sundhedsudvalget (SU)
Erik Faarup, faarup@kennelfaarup.dk, tlf.: 86 95 02 55
Marianne Jensen, hashfan08@gmail.com, tlf.: 75 68  81 84 /  60 69 21 91
Birgith Gammelgaard Nielsen, spikemagicbg@gmail.com, tlf.: 61 27 81 48
Kim Vigsø Nielsen, blondies-kennels@tdcadsl.dk, tlf.: 75 22 02 27
Gurli Nielsen, chgj234@gmail.com, tlf.: 21 45 34 75

Hyrdehundeudvalg
Marianne Jensen, hashfan08@gmail.com, tlf.: 75 68  81 84 /  60 69 21 91
Birgith Gammelgaard Nielsen, spikemagicbg@gmail.com, tlf.: 61 27 81 48
Britta Schaadt, schaadt@dlgtele.dk, tlf.: 59 43 80 20 / 30 62 24 75
Flemming Thisted, flemming.thisted@skolekom.dk, tlf.: 40 15 21 95
Henrik Skov (vest), henrik@picture-it.dk, tlf. 2215 0605
Henriette Håkansson (øst), henriette.haakansson@gmail.com, tlf. 2161 8171

Pokaler
Camilla Nielsen, camilla1310@hotmail.com, tlf.: 29 65 34 30

 

Webmaster, Corgi Nyt og hvalpeanviser: Flemming Iskov post@corgi.dk
 Flemming Iskov