Bestyrelsen

Formand
Erik Faarup
Stjærvej 31, Søballe
8660 Skanderborg
Tlf. 8695 0255
faarup@kennelfaarup.dk
Næstformand,
Udstillingsansvarlig

Dorthe Eriksen
Hedevej 6
Ll. Herskind, 8464 Galten
Tlf. 2071 4349
kawidos@gmail.com

Kasserer
Gurli Nielsen
Dagmarvej 18, Snejbjerg
7400 Herning
Tlf. 2145 3475
chgj234@gmail.com
Sekretær
Henriette Saffron
Frøstrupvej 240, 6855  Outrup
Tlf. 2483 4140
hs@sessileoaks.dk
Bestyrelsesmedlem
Louise B. Poulsen
Astrupvej 3
8370 Hadsten
balsau@corgi.dk
Tlf. 2814 8322
1. suppleant
Kim Vigsø Nielsen
Vestre Landevej 119
6800 Varde
blondies.kennels@gmail.com
Tlf. 2945 7519
KLUBKONTO, KONTINGENTER m.m.
Nordea kontonr. 2275-5905 551 274
SWIFT: NDEADKKK
IBAN nr. DK6020005905551274

2. suppleant
Flemming Thisted
Damvej 58
8471 Sabro
ft@corgwn.dk
Tlf. 4015 2195

Næste bestyrelsesmøde: 16. november 2019

Udvalgsmedlemmer

Aktivitetsudvalg
Formand: Louise B. Poulsen (Fyn og Østjylland), balsau@corgi.dk, tlf. 28 14 83 22
Britta Schaadt (Nordsjælland), schaadt@dlgtele.dk, tlf. 59 43 80 20 / 30 62 24 75
Ken Vielsted (Sydsjælland og øer), corgi@outlook.dk, tlf. 51 20 40 20
Anja N. Andersen (Nordjylland) tulle0509@gmail.com, tlf. 25 38 89 29
Hanne Strøm Larsen (Midtjylland) hannel656@gmail.com, tlf. 28 18 38 64
Maiken Øster Amby (Vestjylland) missimaiken@msn.com, tlf. 20 65 93 08
Anne Grethe Weiss (Sønderjylland) agweiss@live.dk, tlf. 21 64 60 04

Udstillingsudvalg
Erik Faarup, faarup@kennelfaarup.dk, tlf.: 86 95 02 55
Dorthe Eriksen, kawidos@gmail.com, tlf.: 20 71 43 49
Gurli Nielsen, chgj234@gmail.com, tlf.: 21 45 34 75
Henriette Saffron, corgi@cardis.dk, tlf.: 24 83 41 40
Camilla Nielsen, camilla1310@hotmail.com, tlf.: 29 65 34 30
Louise B. Poulsen, balsau@corgi.dk, tlf.: 28 14 83 22
Flemming Thisted, flemming.thisted@skolekom.dk, tlf.: 40 15 21 95
Helle Faarup faaruphelle@gmail.com, tlf. 20 25 82 15
Kim Vigsø Nielsen, blondies.kennels@gmail.com, tlf. 29 45 75 19

Etik- og sundhedsudvalget (SU)
Erik Faarup, faarup@kennelfaarup.dk, tlf.: 86 95 02 55
Kim Vigsø Nielsen, blondies.kennels@gmail.com, tlf.: 2945 7519
Gurli Nielsen, chgj234@gmail.com, tlf.: 21 45 34 75
Hanne Strøm Larsen hannel656@gmail.com, tlf. 28 18 38 64
Henriette Saffron, hs@sessileoaks.dk, tlf.: 24 83 41 40

Hyrdehundeudvalg
Flemming Thisted, formand, ft@corgwn.dk, tlf.: 40 15 21 95
Birgith Gammelgaard Nielsen, spikemagicbg@gmail.com, tlf.: 61 27 81 48

Britta Schaadt (Sjælland) schaadt@dlgtele.dk, tlf.: 59 43 80 20 / 30 62 24 75
Hanne Strøm Larsen hannel656@gmail.com, tlf. 28 18 38 64
Anette Klint A.p.klint@hotmail.com, tlf. 60 81 10 26
Henriette Vistrup vistruphus@gmail.com, tlf. 26 20 08 20

Mentalbeskrivelsesudvalg
Flemming Thisted ft@corgwn.dk, tlf. 40 15 21 95

Bladudvalg
Flemming Iskov, post@corgi.dk
Henriette Saffron, hs@sessileoaks.dk
Flemming Thisted, ft@corgwn.dk

Pointberegnere
Louise B. Poulsen balsau@corgi.dk, tlf. 28 14 83 22
Helle Faarup faaruphelle@gmail.com, tlf. 20 25 82 15

Pokaler
Camilla Nielsen, camilla1310@hotmail.com, tlf.: 29 65 34 30

Medlemsskab
Gurli Nielsen, chgj234@gmail.com, tlf.: 21 45 34 75

Webmaster, Corgi Nyt og hvalpeanviser: Flemming Iskov post@corgi.dk
 Flemming Iskov